Metin2 Kotoba
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Caracter: Sura AM [PvP]

In jos

Caracter: Sura AM [PvP] Empty Caracter: Sura AM [PvP]

Mesaj Scris de Admin Lun Aug 04, 2014 1:53 pm

Sura arme magice ,din perspectiva mea , este clasa care se descurca cel mai bine in PvM . De ce ? Pentru ca detine skill-uri cu care la nivel mare poate fi o adevarata masina de ucis .
Sura Arme Magice este o combinatie intre razboinicul mental (apararea data de skill-urile sale fiind aproape echivalena cu skill-ul Corp rezistent ) si razboinicul corp (skill-ul Tais Vrajit da chiar mai mult damage decat Aura Sabiei). Parerea mea este ca sura arme magice va fi aproape mereu mai bun decat un razboinic mental in PvM . De ce ? Cu taisul vrajit omoara mai repede moobii chiar daca nu are aceeasi aparare cu mentalul .Intotdeuna un sura arme magice o sa aiba un M mai mare la skill-uri . De ce ? Pentru ca respectivele carti de competenta sunt aproape de 10 ori mai ieftine decat cartile razboinicului.
Deci ordinea skill-urilor ar fi cam asa :
1#- Tais vrajit ( la P va da aproape 600 atac)
2# - Armura vrajita (creste apararea si are sansa de reflectare damage , la P veti avea in jur de 150 aparare si 45% sanse de a reflecta )
3# - Daca veti face armattul in jur de 35-36 veti pune Teama (reduce damage-ul si mareste sansa ca oponentul sa rateze , in jur de 37% la P).Daca nu o sa faceti armatul veti face M la vartejul dragonului (damage marisor , timp de incarcare 15 sec , imprastie moobii si are sansa de a ignora atacul inamic in jur de 12 % la P)
4# - O sa faci ce nu ai facut la 3#
5# - Lovitura degetului( damage mare , timp de incarcare mic , 10 sec , dar loveste doar mobii din fata voastra si are sansa 12% la P de ignorare a apararii inamicului )
6# - Risipirea magiei ( are o sansa de oprire a skill-urilor de buff gen : aura sabiei , corp rezistent , spiritual flacarii , accelerare etc , sit imp de incarcare 12 sec )Dar stai linistit ca la asta nu o sa faci tu M .

Statusul : 1 VIT – 2 INT pana cand vei avea 40 VIT-80INT
Apoi faci full INT .
Si pe urma ti-as sugera sa pui cateva puncte pe STR ( 20 – 30)
apoi full VIT si full STR . DEX o sa primesti de la cal .

Ca bonusuri axeaza-te pe : 12 INT , Sansa unui atac mortal x% , Sansa otrvirii , Sansa de a bloca atacul corporal .
pe armura : avem nevoie , de niste combinatii de bonusuri cum ar fi 3k pv 15 sabie / 2 maini / pumnal , daca avem noroc putem prinde 3k pv 15 sabie , 2 maini si pumnal dar asta mai greu. deci ne vom face mai multe armuri pe care vom pune bonusuri de 3k pv . rezistenta sabie / 2 maini / pumnal. depinde cu cine luptam. vom avea si un mic bonus pe armura contra sura magie neagra , care se numeste rezistenta la magie si are efect impotriva acestui caracter

pe arma : vom pune INT deoarece suntem un sura. iar int-ul este necesar pentru acest caracter. vom pune 12 int sau 8 int si semiom , ca sa vim buni in pvp. sau pentru pvm ne luam o otravita cu medie mare . ne vom pune si bonus de atac critic sau patrunzator , deoarece avem nevoie

pe papuci : avem nevoie de 3k pv ca sa rezistam in pvp si in pvm. vom pune rezistenta sabie / pumnal / 2 maini , asta depinde cu cine luptam . este necesar sa facem mai multe perechi de papuci si vom pune bonusurile mentionate mai sus pe fiecare pereche asta impotriva cui luptam

pe cercei si bratara : neaparat avem nevoie de semiom in duel , vom pune 10% semiom si 3k pv sau 2k pv. depinde cum ne pica bonusurile . vom pune si critic daca ne pica , deoarece este necesar in pvp si in pvm

pe colier : vom pune pv , rezistenta sabie / pumnal si 2 maini si vom face seturi depinde impotriva cui luptamm ( cum am mentionat si la papuci ) . pv vom pune 2 , preferabil 3k pv. depinde de noroc

Admin
Admin

Mesaje : 30
Data de înscriere : 04/08/2014

https://metin2kotoba.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum